عملکرد و زیبایی هرچه بیشتر در اتاق

اسفند ۹, ۱۳۹۸
0 نظر

دو گونه اتاق اداری خانگی وجود دارد. اتاق اداری کاربردی و اتاق اداری زیبا. به عبارتی دیگر تقابل عملکرد و کارایی با زیبای و دل‌نشینی. انتخاب میان هر کدام از این سبک اتاق‌ها بستگی به تفکرات شما دارد. گاهی اوقات علاقه بیشتری نسبت به یکی از این گونه‌های اتاق پیدا می‌کنید و دکوراسیون اتاق اداری خانگی را به آن سمت و سو می‌برید. اما آیا اتاق اداری می‌تواند هم زیبا باشد و هم کارآمد؟

ترکیب عملکرد و زیبایی یک ترکیب برنده است. در این متن سعی بر ارائه روش‌های تسریع کننده این فرآیند شده است. این ایده‌ها باعث کمتر شدن بهم‌ریختگی در اتاق و ایجاد فضای مناسب و کافی برای نگهداری وسایل اضافی می‌شوند. همچنین با کمک گرفتن از این ایده‌ها، فردِ خلاق اتاق اداری خود باشید و ببینید چگونه معماران، طراحان داخلی و متخصصان این حوزه طراحی اینگونه از اتاق‌ها را بر عهده می‌گیرند.

استفاده از ایده‌ها و وسایل سنتی برای عملکرد و زیبایی در اتاق

شما در طراحی اتاق اداری خود برای افزایش زیبایی و همچنین عملکرد، بهتر است با توجه به فرهنگ معماری محل زندگیتان اتاق اداری را طراحی کنید. این موضوع ویژگی‌های مثبتی در دل خود جای داده است. وقتی به محیطی که با توجه به روحیات و ذهنیت شما طراحی شده است وارد می‌شوید به راحتی با آن اتاق می‌توانید ارتباط برقرار کنید.

شاید بودجه تخصیص یافته برای طراحی اتاق اداری به اندازه کافی نباشد ولی حدالمقدور برای اتاق وسایلی خریداری کنید که حداکثر کارایی و زیبایی را برای شما به ارمغان بیاورد. در اینجا منظور از سنت شیوه تفکری شما به گذشته است و امکان دارد سلایق شما به وسایل تزئینی سنتی با سلایق سنتی یکی از اعضای خانواده‌یتان فرق داشته باشد.

از بهترین نما برای اتاق اداری خود استفاده کنید

بعضی افراد به فضای داخلی اتاق ادری خود بسیار توجه می‌کنند. محیط بسته، انگیزه و هیجان را برای کار مداوم کم‌تر می‌کند. از طرف دیگر چشم‌ها نیز در این شرایط خسته می‌شوند.

به گفته متخصصین چشم پزشکی یکی از معایب خیره شدن مداوم به کتاب و صفحه نمایش، خشکی چشم است. علائم این عارضه عبارتند از: خستگی و خشکی چشم، ریزش اشک، تاری دید، سوزش، درد گردن و شانه‌ها. دو عامل در طراحی اتاق اداری در این موضوع می‌تواند مهم باشد.

مورد اول اتاق اداری و میزکار شما نزدیک پنجره باشد تا ضمن حضور نور کافی در محیط اتاق بتوانید از تکنیک ۲۰، ۲۰، ۲۰ استفاده کنید. این تکنیک می‌گوید بعد از استفاده ۲۰ دقیقه‌ای از صفحه نمایش به مدت ۲۰ ثانیه به فاصله ۲۰ فوتی که معادل شش متر و نیم متر است نگاه کنید. چه بهتر است در حالت نشسته و یا ایستاده به بیرون پنجره نگاه کنید تا خستگی چشمان شما برطرف شود.

جدای از این مباحث حضور پنجره در اتاق اداری سرزندگی و شادابی را هرچه بیشتر می‌کند و تغییر فصل و آب و هوا روح شما را از این ویژگی منحصر بفرد زمین از یکنواختی خارج می‌کند.

طراحی با توجه به اقلیم محیط زندگی‌تان برای عملکرد و زیبایی در کنار هم

با توجه به گستردگی و تنوع اقلیم ایران از کوهستانی و جنگلی گرفته تا بیابانی و ساحلی هر کدام از این شرایط تاثیر مستقیمی در نوع نگرش شما برای طراحی اتاق اداری می‌گذارند. طراحی داخلی، استفاده از رنگ‌ها و خرید وسایل از جمله نگرش‌های مربوطه هستند. طراحلی داخلی اتاق اداری ترکیبی از ایده‌های ذهنی شما و طراح نشات گرفته از اقلیم محیط زندگیتان است.

رنگ از دیگر عوامل مهم این موضوع است. با توجه به سلیقه شما و نوع نگرش و اقلیم محل زندگیتان رنگ اتاق را می‌توانید انتخاب کنید. محیطی که به طور مدارم خورشید در آن در حال تابیدن است با محیطی که بیشتر اوقات ابری است رنگ درون اتاق متفاوتی دارند. یا در مثالی دیگر اتاقی که در کنار ساحل قرار گرفته با اتاقی که نمای جنگلی و سبز دارد، رنگ اتاق اداری تفاوت دارد.

مورد سوم وسایلی است که درون اتاق قرار می‌گیرد. اینجا شرایط اقلیمی حرف اول را می‌زند. بعضی از وسایلی که در محیط گرم و خشک به خوبی عمر می‌کنند در محیط مرطوب نمی‌توانند مقاومتی از خود نشان دهند.

در نتیجه می‌توان گفت هنگامی که ایده‌های طراحی را در ذهن خود می‌پرورانید به شرایط اقلیمی محیط زندگی خود توجهات لازم را بکنید تا از اتاق اداری خانگی‌یتان بیشترین بهره را ببرید.

اتاقی گرم و دل‌نشین با کمک از عملکرد و زیبایی

همه‌ي ما برای کار کردن به محیطی شاداب احتیاج داریم. کسل کننده نباشد و خود دست اندازی برای تسریع روند کار محسوب نشود. طراحی درون اتاق اداری باید به گونه‌ای باشد که شما را جذب کند.

شما باید در این اتاق بتوانید بدون اینکه خستگی به شما چیره شود ساعت‌های متمادی به کار و فعالیت بپردازید. قرار گرفتن در محیطی خشک و بدون انعطاف شما را سردرگم می‌کند. تصور کنید در فضایی بهم‌ریخته و نامناسب قرار است شروع به کار کنید. به نظر خودتان چقدر در این اتاق دوام می‌آورید؟

اینگونه اتاق‌ها حضورپذیری را کاهش می‌دهند و فردی که قرار است دورن این اتاق اداری مشغول به کار شود از کار دلسرد شده و به راحتی نمی‌تواند به فعالیت‌های اداری خود بپردازند.

اما چگونه می‌توان یک اتاق اداری را گرم و دل‌نشین کرد؟ گزینه‌های متنوعی برای رسیدن به این هدف وجود دارد. یکی از این موارد ترکیب بندی مناسب رنگ‌ها در اتاق است. هماهنگ بودن رنگ‌ها با یکدیگر وحدت درون اتاق را بیشتر می‌کنند. مورد قابل اشاره دیگر وسایل درون اتاق است. خرید وسایلی کارآمد و مکمل یکدیگر محیط کار را برای شما جذاب‌تر می‌کند.

یکی دیگر از عواملی که باعث گرمی و دلنشینی اتاق اداری خانگی می‌شود هماهنگی وسایل با طراحی داخلی اتاق است. به عبارت دیگر دکوراسیون اداری با طراحی داخلی یکی باشد. شاید موارد ذکر شده به صورت تکی از اهمیت چندانی برخوردار نباشند ولی وقتی مثل پازل هر کدام از آن‌ها را در کنار یکدیگر قرار می‌دهید، می‌بینید که برای به ثمر نشستن یک ایده خلاقانه باید به تمامی جوانب موضوع توجه کرد.

پیام بگذارید